Киселівська сільська рада

Чернігівського району Чернігівської області

Чому не можна публікувати фото та відео під час повітряної тривоги?

Дата: 13.06.2025 09:18
Кількість переглядів: 253

Фото без опису

Чому не можна публікувати фото та відео під час повітряної тривоги?

Повномасштабна війна проти України триває.  У той час, як Сили оборони дають потужну відсіч агресору, кожен українець має усвідомлювати свою відповідальність – зокрема в інформаційному просторі.

Важливо! Поширення фото і відео з місць влучань, роботи ППО або наслідків обстрілів небезпечне. Це може нашкодити ЗСУ та допомогти ворогу коригувати атаки.

Нагадуємо, що категорично заборонено публікувати під час повітряної тривоги:

Фото чи відео місцевості після влучань. Не знімайте й не публікуйте кадри руйнувань, прильотів, обстрілів або моментів влучання ракет.

Роботу сил протиповітряної оборони. Не знімайте момент збиття повітряних цілей. Навіть по характерних вибухах у повітрі чи світлових спалахах можна зрозуміти роботу ППО.

Фото або відео, зняті з вікон, балконів чи під час тривоги. Не наражайте себе на небезпеку. Не залишайте укриття заради зйомки.

Окрім того, у випадках, коли поширення особами фото-відеоматеріалів про рух засобів повітряного нападу (ракети, Шахеди тощо) дасть змогу ворогу ідентифікувати на місцевості розташування, переміщення, озброєння та бойове забезпечення підрозділів ЗСУ, то ці особи можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, передбаченої статтею 114-2 Кримінального кодексу України.

Також відповідальність розповсюджується й на осіб, які здійснили поширення інформації про попадання ворожих ракет у військові об’єкти чи у самих військових. Такі діяння караються позбавленням волі на термін від трьох до восьми років.

Пам’ятайте, що кожне фото чи відео, яке ви публікуєте, це – безплатна розвідка для противника. Тож навіть після завершення атаки не варто публікувати кадри з місць влучань.

Ворог моніторить соцмережі й може використати ці дані для повторних ударів.

Інформаційна тиша – це не просто вимога. Це частина оборони нашої країни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь