3 липня Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів

Дата: 02.07.2024 15:12

3 липня Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day). Просимо долучитися всіх жителів громади до екологічного флешмобу «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!». Будемо вдячні підприємствам,  установам, навчальним закладам, жителям та гостям громади у цей день долучитися до заходу, зокрема відмовитися від використання поліетилену та скористатися екоторбинками, паперовими пакетами й іншими побутовими предметами, що не шкодять довкіллю. Метою даного заходу – акцентувати увагу до проблем надмірного використання пластику, формування відповідального ставлення до споживання й утилізації шкідливих ресурсів серед населення. ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПОЛІЕТИЛЕН? У довкіллі пластик перетворюється на мікрочастинки, які потрапляють у ґрунт, воду та повітря. Пластикові пакети, як і увесь одноразовий пластик, виготовляються переважно з викопного палива, що спричиняє кліматичну кризу.

Цифри вражають:

- щорічно у світі виготовляється понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого мешканця Землі, переробляються з них лише 10%-15%;

- щохвилини у світі використовується близько мільйона пакетів;

- у природному середовищі поліетилен розкладається понад двісті років, а пластик – майже 450.

Україна зробила важливий крок у напрямку зменшення споживання пластикових пакетів. Понад 2 роки тому вступив у дію Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтоді, за інформацією Міністерства економіки, українці зменшили використання пластикових пакетів, залежно від різновиду, на 40-90%. Тож закликаємо долучитися до вищевказаного екологічного заходу.

Разом ми зробимо Україну чистішою!