Міжнародний день захисту дітей

Дата: 01.06.2024 08:34

1 червня - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.

Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98

Діти — це найдорожче диво, яке наповнює життя дорослих радістю й теплом. Природно, коли дитину оточують любов’ю, увагою й піклуванням, і якщо в дорослому житті ми інколи мріємо повернутися у своє дитинство — значить, воно було щасливим і безтурботним, яким і має бути для кожної дитини на планеті.  Але, на жаль, чимало малечі все ще продовжують страждати від злиднів, воєн та жорстокого поводження. Щорічно 1 червня людство відзначає Міжнародний день захисту дітей. Ця важлива подія закликає всіх дорослих до зусиль по забезпеченню дітям гідних умов життя, освіти й відпочинку, а також надійного захисту від насилля та експлуатації.

У цей чудовий день, 1 червня, хочеться від щирого серця привітати всіх дітей з їхнім святом!

Нехай кожна дитина буде щасливою, здоровою, оточеною любов'ю та турботою рідних. Нехай у їхньому житті буде багато радості, сміху, цікавих відкриттів та захоплюючих пригод, мирного неба над головою, міцного здоров'я, успіхів у навчанні та творчому розвитку. Нехай кожен день дарує їм нові враження, знання та вміння. Віримо, що наші діти – це наше майбутнє, і вони зроблять світ кращим!

З Днем захисту дітей!