Киселівська громада

Чернігівська область, Чернігівський район

Нещасний випадок на виробництві: хто може отримати відшкодування

Дата: 31.05.2024 13:00
Кількість переглядів: 27

Фото без опису

Нещасний випадок на виробництві: хто може отримати відшкодування

Під час виконання професійних обов’язків може статися нещасний випадок та бути заподіяна шкода здоров’ю працівників. У разі настання таких випадків та втрати працівником працездатності Законом України від 23.09.1999 № 1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон) передбачено страхові виплати за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Хто може отримати виплати?

  Відповідно до статті 29 Закону страхові виплати для відшкодування шкоди здоров’ю, заподіяної нещасним випадком на виробництві, що спричинив втрату працездатності, можуть отримати особи:

  • працівники, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених Законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема, які є резидентами Дія. Сіті, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб;

  • обрані на виборні посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в інших органах;

  • фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства,

  • ті, хто не належить до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах;

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти, залучені до будь-яких робіт під час, перед або після занять, під час занять, коли вони набувають професійних навичок, у період проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах.

  • діти до 18 років або до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років, які народилися з інвалідністю внаслідок заподіяння шкоди зародку через травмування жінки на виробництві або її професійного захворювання під час вагітності.

Важливо!

Добровільно від нещасного випадку можуть застрахуватися члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах. 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь