Служба безпеки України інформує

Дата: 01.03.2023 10:16

На Чернігівщині судитимуть чергового військовослужбовця РФ

🔸Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця Російської Федерації за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

🔸За даними слідства, у березні 2022 року під час окупації села Пакуль Чернігівського району командир одного з підрозділів ЗС РФ зайшов до підвалу місцевого лісництва, де перебували двоє жителів села. Він здійснив у їх бік постріли з вогнепальної зброї. Потерпілі отримали поранення різного ступеня тяжкості.

🔸Іншого дня обвинувачений віддав незаконний наказ підлеглим військовослужбовцям РФ провести обшук однієї з баз відпочинку в тимчасово зайнятому селі Андріївка Чернігівського району, під час якого заволоділи майном невійськового призначення, чим спричинили власнику бази матеріальну шкоду.

🔸За вчинене військовослужбовцю РФ загрожує покарання до 12 років позбавлення волі.

🔸Спеціальне досудове розслідування кримінального провадження здійснювалося слідчими УСБУ в Чернігівській області.

🖇️Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.