РГК Чернігівгаз інформує

Дата: 18.01.2023 15:07

У 2023 році тариф на розподіл (доставку) газу залишається незмінним

Тариф на розподіл газу у 2023 році залишається таким самим, як був у 2022-му - 2,11 грн. Нагадаємо, відповідно до Постанови НКРЕКП № 2777 від 22.12.2021 з 01.01.2022 року для споживачів Чернігівської області був встановлений тариф на послуги розподілу природного газу 1,76 грн. за 1 м3 на місяць без урахування ПДВ (2,112 грн. за 1 м3 з ПДВ).

Хоч тариф залишається незмінним, розмір щомісячного платежу у кожного споживача може змінитися у меншу або більшу сторону порівняно з минулим роком. Це пов’язано з тим, що вартість послуги розподілу газу залежить, крім тарифу, від індивідуального обсягу споживання газу.

До розрахунку платежів на календарний рік береться обсяг, спожитий за попередній газовий рік (для розрахунку вартості розподілу газу на 2023 рік враховується обсяг газу, спожитого з 1 жовтня 2021 року до 30 вересня 2022 року).

Таким чином визначається обсяг замовленої потужності для кожного споживача газу.

Як розраховується щомісячна оплата за розподіл:

Обсяг газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф 2,11 грн, встановлений для Чернігівської області (отримуємо річну вартість розподілу газу), та ділиться на 12 місяців (отримуємо розмір щомісячного платежу).
 Для споживачів, які використовують блакитне паливо в мінімальних обсягах, або ж певний час не використовують газ, згідно з постановою НКРЕКП № 580 від 6 березня 2020, розраховується мінімальний платіж.

Залежить він від газового обладнання в будинку споживача, зазначеного в проєктній документації на газифікацію:

- За наявності газової плити 39 м. куб.: (39/12)х 2,388 грн. = 6,86 грн. на місяць.

- За наявності газової плити та колонки 126 м. куб: (126/12)х 2,388 грн. = 22,17 грн на місяць.

- За наявності опалювального приладу 314 м куб: (314/12)х 2,388 грн. = 55,26 грн на місяць.

Оновлені рахунки споживачі отримають в січні, наразі вони вже доступні в особистому кабінеті на сайті 104.ua, мобільних додатках 104 та вайбер і телеграм-ботах 7104.

Розподіл (доставка) газу – це комплекс робіт з утримання та обслуговування газорозподільних мереж, який в кожному регіоні виконує ліцензований Оператор ГРМ, на Чернігівщині це – «Чернігівгаз». До цього комплексу входять поточний контроль, діагностика та обслуговування, поточні й капітальні ремонти і заміна обладнання, оптимізація та редизайн мереж, аварійні роботи. Матеріально-технічні ресурси й обладнання для цих робіт закуповуються на кошти, отримані як оплату за послуги з розподілу газу.