З історії заснування та походження назви села Вознесенське
Історія села Вознесенське починається з XVII століття, хоча його територія була заселена ще за часів Київської Русі та за час свого існування кілька разів змінювало назву.
Найдавніші згадки про ці місця пов'язані з річкою Свинь, яка відома ще з часів Київської Русі. У літописі під 1160 роком згадується поселення Свинковичі, яке, за версією упорядника «Літопису Руського» Л. Махновця, знаходилося біля устя річки Свинь неподалік сучасного села Вознесенське. У літописі описується, як князь Ізяслав Давидович переправив свої полки через Десну навпроти Свинковичів, щоб несподівано напасти на Чернігів.
Проте село Свинь, яке виникло у XVII столітті, за географічним розташуванням не збігається зі стародавнім поселенням Свинковичі. Спільною для обох населених пунктів є лише назва, яка, ймовірно, походить від річки Свинь.
Формування «нової» Свині пов’язане з тим, що згідно з привілеєм 1623 року частина цих земель була передана у володіння чернігівського магістрату та його урядовців. На цих територіях виникло кілька нових поселень, серед яких згадуються Березанка, Киселівка та Свинь. Згідно з рапортом від 2 січня 1764 року, ці населені пункти були офіційно закріплені за чернігівським війтом на підставі гетьманських універсалів.
За П. Кулаковським, поселення Свинь було засноване до 1638 року. Його осадження пов'язують з діяльністю чернігівського старости Мартина Калиновського та його урядників, які в цей період активно засновували нові поселення в околицях Чернігова.
Перша офіційна згадка про Свинь міститься у подимному реєстрі 1638 року, де вказано, що в селі було 10 «димів» (тобто дворів).
Свинь — первісна назва села, яка походить від назви річки Свинь. У часи Київської Русі поряд із річкою існувало поселення Свинковичі, і, ймовірно, під час заснування нового села в XVII столітті йому дали аналогічну назву.
У 1926 році село було перейменовано на Володимирівку, а згодом, у 1930-х роках отримало нову назву — Улянівка.
Сучасну назву — Вознесенське — село отримало 17 березня 2016 року згідно з постановою Верховної Ради України (№ 1037-VIII), яка походить від назви місцевої церкви.
За матеріалами: Заснування і походження назв сіл Чернігівського району, Горобець С.