Киселівська громада

Чернігівська область, Чернігівський район

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ІНФОРМУЄ

Дата: 14.10.2022 07:28
Кількість переглядів: 223

Фото без опису

З початку війни понад 3 тисячі родин звернулись до Фонду за допомогами на поховання померлих працівників

Працюючі українці захищені на випадок втрати працездатності навіть під час війни . Загальнообов’язкове державне соціальне страхування гарантує для них виплати, допомоги і надання медико-соціальних послуг – Фонд соціального страхування України реалізує страховий захист у повному обсязі.

Зокрема, в разі смерті працівника через хворобу, травму чи інші причини, що не пов’язані із виконанням професійних обов’язків, його родині Фонд соціального страхування України виплачує грошову допомогу у розмірі 4 100 гривень для здійснення поховання.

Нагадаємо, смерть внаслідок нещасного випадку на роботі, зокрема внаслідок бойових дій, є окремим страховим випадком та передбачає інші види виплат від Фонду і їх більш широкий спектр.

З початку повномасштабного вторгнення ФССУ виплатив такі допомоги для майже 3,25 тисячі родин або осіб, які здійснили поховання. На це направлено 13,3 мільйона гривень.

Також Фонд надає допомоги на поховання в разі смерті непрацюючої особи, яка перебувала на утримані застрахованого (не мала самостійних джерел засобів до існування):

1) дружини (чоловіка);

2) дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до 18 років (братів, сестер та онуків – за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних і вищих навчальних закладів з денною формою навчання – до 23 років;

3) батька, матері;

4) дідуся та бабусі за прямою лінією спорідненості.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

Щомісячні страхові виплати від ФССУ зросли на понад 800 гривень

Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року.

Такі страхові виплати ФССУ щомісяця фінансує для українців, які отримали стійку втрату працездатності, інвалідність внаслідок професійної діяльності, а також для родин потерпілих в разі їх смерті.

Розмір виплат зріс, зокрема, внаслідок проведеного фахівцями Фонду перерахунку – попри чисельні технічні складнощі в умовах воєнного стану, у березні цього року працівники ФССУ здійснили перерахунок розміру щомісячних страхових виплат для всіх потерпілих. Так, попри активні бойові дії, перерахунок було вчасно проведено для потерпілих Донеччини, Київщини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини та всіх інших регіонів.

Нагадаємо, у вересні ФССУ вже направив кошти для здійснення щомісячних виплат у повному обсязі для потерпілих зі всієї України. Водночас, на жаль, у період війни строки безпосереднього перерахування можуть подовжуватись. Загалом на проведення щомісячних виплат у цьому місяці Фонд направив понад 929 мільйонів гривень.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

Внаслідок бойових дій постраждали 592 працівники, 179 з них загинули

З початку війни на підприємствах України зафіксовано 592 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+19 за останній тиждень).

З них під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії загинуло 179 українців.

Найбільша кількість потерпілих серед працівників підприємств, зареєстрованих:

? у Києві104 постраждалих, 34 з яких травмовані смертельно;

? у Миколаївській області – 69 постраждалих, 26 смертельно;

? Дніпропетровській області69 постраждалих, 21 смертельно;

? на Донеччині60 постраждалих, 11 смертельно;

? у Харківській області50 постраждалих, 11 смертельно;

? Вінницькій області37 постраждалих, 10 смертельно;

? Запорізькій області  34 постраждалих, 4 смертельно;

? Чернігівській області – 28 постраждалих, 8 смертельно;

? Київській області – 24 постраждалих, 11 смертельно;

? Сумській області – 24 постраждалих, 10 смертельно;

? а також у Кіровоградській області – 23 постраждалих, 11 смертельно.

Висловлюємо співчуття близьким і рідним.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

Зверніть увагу, до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

Збільшився розмір щомісячних компенсацій за здійснення догляду за потерпілими

З 01 жовтня було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного і стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які у повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України.

Виплати за цим напрямом збільшились у зв’язку із зростанням з 01 жовтня 2022 року розміру мінімальної заробітної плати з 6 500 грн до 6 700 гривень.

Медико-соціальні послуги фінансуються Фондом, аби забезпечити людину, яка набула інвалідності, необхідною допомогою – від щоденних візитів медичного персоналу для проведення процедур до сторонньої допомоги в побутових справах, як-от приготування та приймання їжі. Ці виплати здійснюються для осіб з інвалідністю, яким МСЕК визначена відповідна потреба, щомісячно.

Тож з 01 жовтня для усіх потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які потребують догляду чи допомоги в побутовому обслуговуванні, розмір компенсацій витрат від ФССУ на медико-соціальні послуги щомісяця складає:

 спеціальний медичний догляд – сума витрат на місяць 6 700 грн (розмір мінімальної заробітної плати);

 постійний сторонній догляд – сума витрат на місяць 3 350 грн (розмір половини мінімальної заробітної плати);

 побутове обслуговування – сума витрат на місяць 1 675 грн (розмір чверті мінімальної заробітної плати).

Раніше ці витрати становили 500 грн, 250 грн і 625 грн відповідно.

Зазначені виплати здійснюються у наступному місяці за попередній, тож підвищені виплати потерпілі на виробництві отримають у листопаді 2022 року за жовтень 2022.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

Допомога по вагітності та пологах від ФССУ зросла до майже 50 000 гривень

Близько 80 тисяч українок звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами по вагітності та пологах з початку року. ФССУ продовжує фінансувати декретні допомоги попри умови воєнного стану, неможливість окремих роботодавців опрацювати е-лікарняні своїх працівниць і навіть в разі виїзду застрахованої особи за кордон.

Також продовжує зростати сума виплат від Фонду – середній розмір декретної допомоги від ФССУ склав вже 49,5 тисячі гривень за підсумками серпня, це на 4,6 тисячі більше, ніж за той же місяць минулого року.

Нагадаємо, допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі у повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності, який створюється з 30 тижня вагітності.

Її розмір обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Однак у разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.

Допомога по вагітності та пологах від Фонду компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки.

Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Дата фінансування допомоги прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку за лікарняним працівниці. Слідкувати за станом фінансування декретних виплат застраховані особи можуть на телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

Українці провели на оплачуваній самоізоляції від COVID-19 вже 30 тисяч днів у 2022 році

Аби зупинити поширення COVID-19, Фонд соціального страхування України оплачує українцям період самоізоляції після контакту з хворим на коронавірусну хворобу. Така допомога від Фонду продовжує нараховуватись у період воєнного стану та фінансується у розмірі 50% середнього доходу та 100% – для медичних працівників.

Упродовж 2022 року застраховані особи провели на оплачуваній за кошти Фонду самоізоляції вже 30 тисяч днів – ФССУ нарахував для них понад 6 мільйонів гривень виплат, аби компенсувати втрачений за цей період заробіток.

Зверніть увагу, наразі спостерігається збільшення кількості випадків захворювання на коронавірусну хворобу – тож вакцинація та дотримання протиепідемічних заходів залишаються важливими навіть в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів самоізоляції оплачуються роботодавцем. Для отримання виплати роботодавець працівника має оформити на підставі е-лікарняного заяву-розрахунок – саме від дати її подання залежить дата фінансування допомоги.

Слідкувати за станом фінансування лікарняних, у тому числі по самоізоляції від COVID-19, можна онлайн у телеграм-каналі: https://t.me/socialfund.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

Фонд виплатив вже 342 мільйона гривень щомісячних страхових виплат у жовтні

Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України упродовж жовтня вже отримали 55 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх родин.

Загалом у цьому місяці перераховано на банківські картки або доставлено листоношами вже понад 342 мільйона гривень щомісячних страхових виплат, фінансування триває.

Нагадаємо, такі виплати в повному обсязі компенсують потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності та фінансуються у наступному місяці за попередній.

Оперативна інформація про стан фінансування страхових виплат, лікарняних і декретних допомог оновлюється у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

ФССУ призначив 16,5 мільйона гривень страхових виплат постраждалим внаслідок бойових дій і сім'ям загиблих

Поранення чи смерть внаслідок бойових дій під час виконання посадових обов’язків є страховим випадком – Фонд соціального страхування України гарантує виплати і медико-соціальні послуги для всіх українських працівників, які постраждали на роботі через російську агресію.

З початку повномасштабного вторгнення Фонд соціального страхування України вже призначив такі страхові виплати, пов’язані із травмами або смертю через бойові дії, на суму 16,5 мільйона гривень. Серед них одноразові допомоги сім’ям і утриманцям померлих внаслідок бойових дій, одноразові допомоги постраждалим працівникам, допомоги по тимчасовій втраті працездатності та щомісячні страхові виплати, які Фонд виплачуватиме потерпілим до повного відновлення здоров’я або пожиттєво.

Нагадаємо, також потерпілі мають право на забезпечення медико-соціальними послугами за кошти Фонду – від санаторно-курортного лікування до оплати необхідного медичного чи постійного стороннього догляду, побутового обслуговування тощо.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування, після завершення якого призначаються страхові виплати.

Фонд соціального страхування України наголошує на потребі чіткого і безумовного дотримання інструкцій з охорони праці, слідування в укриття в разі повітряних тривог і інформування про них на підприємствах, розробленні і впровадженні алгоритмів дій працівників у випадку небезпеки.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

За лікарняними і декретними допомогами звернулись вже 1,8 мільйона українців

Близько 1,8 мільйона застрахованих українців звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами упродовж трьох кварталів 2022 року. ФССУ нарахував для них 12,9 мільярда гривень допомог – зокрема, допомог по тимчасовій втраті працездатності, у зв’язку із вагітністю та пологами, а також на поховання.

Фонд продовжує системно здійснювати фінансування для українських працівників попри умови воєнного стану. Виплати нараховуються в повному обсязі.

Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:

? Фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється на підставі заяви-розрахунку, яку роботодавець подає до Фонду за відповідним лікарняним.

? Якщо ж роботодавець не має можливості опрацювати ваш лікарняний і подати його до Фонду на оплату через бойові дії, неможливість гарантувати виплату працівнику отриманих від Фонду коштів тощо, отримати виплати можна напряму. Для цього працівник має особисто або через законного представника звернутись у відділення ФССУ за місцем обліку як ВПО або реєстрації – наші фахівці нарахують допомогу без залучення роботодавця, а кошти надійдуть на вашу особисту банківську картку.

? А в загальних випадках саме від дати отримання Фондом заяви від роботодавця (а не дати створення е-лікарняного) залежить час отримання допомоги.

? Тож після того, як лікар створить вам медичний висновок про тимчасову непрацездатність (про це надійде повідомлення від E-health), і за ним автоматично сформується е-лікарняний, потрібно повідомити про це роботодавця будь-яким зручним обом способом – наприклад, телефоном.

? Свідченням того, що електронний лікарняний успішно сформувався, є його наявність в особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду. За потреби працівник може впевнитись у наявності е-лікарняного, авторизувавшись на вебпорталі за допомогою електронного підпису або BankId.

? Також про створення е-лікарняного повідомить Пенсійний фонд за допомогою SMS – у повідомленні буде вказано номер е-лікарняного і період його дії. Однак таке SMS надійде лише, якщо застрахована особа попередньо зареєструвалась на порталі та у налаштуваннях надала згоду на дистанційне інформування.

? Роботодавець (а також усі роботодавці за сумісництвом) будуть бачити ваш е-лікарняний в своїх кабінетах страхувальників з дня його відкриття.

? Коли е-лікарняний змінить свій статус на «готово до сплати», роботодавець розпочне процедуру призначення за ним допомоги – спочатку електронний документ передадуть на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства для прийняття рішення щодо надання матеріального забезпечення. Строк розгляду документів і прийняття такого рішення – 10 календарних днів з дати видачі е-лікарняного (датою видачі вважається восьмий день після дати закриття е-лікарняного, а для лікарняних по вагітності та пологах – восьмий день з дати відкриття).

? Далі бухгалтерія розрахує суму матеріального забезпечення, сформує за е-лікарняним заяву-розрахунок і передасть її до ФССУ на оплату. На цей етап відведено не більш ніж 5 робочих днів. Ми радимо подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

? Пам’ятайте, що саме дата отримання Фондом заяви-розрахунку вплине на час фінансування допомоги. Тож працівникам варто не втрачати зв’язок зі своїм роботодавцем і цікавитись станом подання заяви.

? Після того, як заяву подано, слідкувати за оплатою лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

? Аби орієнтуватись у щоденній звітності Фонду потрібно знати точну дату, коли заяву-розрахунок за вашим лікарняним було прийнято на фінансування. Її можна уточнити безпосередньо в роботодавця, або у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Контакти: https://docs.google.com/document/d/1WOc3xhgnrqRwYaoLd3AT1m1jKsY-rLrFSGaHv9z4Gn4 (необхідно назвати свій ідентифікаційний код).

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

Внаслідок бойових дій постраждали 606 працівників, 186 з них загинули

З початку війни на підприємствах України зафіксовано 606 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+14 за останній тиждень).

З них під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії загинуло 186 українців.

Найбільша кількість потерпілих серед працівників підприємств, зареєстрованих:

? у Києві – 106 постраждалих, 35 з яких травмовані смертельно;

? у Дніпропетровській області – 75 постраждалих, 26 смертельно;

? Миколаївській області – 70 постраждалих, 26 смертельно;

? на Донеччині – 61 постраждалий, 11 смертельно;

? у Харківській області – 53 постраждалих, 12 смертельно;

? Вінницькій області – 37 постраждалих, 10 смертельно;

? Запорізькій області – 35 постраждалих, 4 смертельно;

? Чернігівській області – 28 постраждалих, 8 смертельно;

? Київській області – 24 постраждалих, 11 смертельно;

? Сумській області – 24 постраждалих, 10 смертельно;

? а також у Кіровоградській області – 23 постраждалих, 11 смертельно.

Висловлюємо співчуття близьким і рідним.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

Зверніть увагу, до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь