План  оптимізації мережі закладів освіти Киселівської сільської ради на 2023-2026 роки

Дата: 01.09.2022 09:09

Додаток 1

до наказу відділу освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Киселівської сільської ради

від «15» серпня 2022 року № 35

оптимізації мережі закладів освіти

Киселівської сільської ради

на 2023-2026 роки

2023 рік

1. Вивід дошкільного підрозділу з Киселівського ліцею та створення  юридичної особи Киселівського закладу дошкільної освіти у приміщенні Киселівського ліцею на правах оренди.

Термін – травень - серпень 2023 року;

1. Зміна типу навчального закладу : Брусилівський ліцей на Брусилівську гімназію.

Термін – серпень - вересень 2023 року.

2024 рік

1. Закупівля  двох шкільних автобусів. Кількість місць для сидіння в кожному не менше 24;

Термін – січень - серпень 2024 року.

2025 рік

1. Зміна типу навчального закладу : Киселівський  ліцей на Киселівську гімназію.

Термін – липень - серпень 2025 року.

2026 рік

1.Зміна типу навчального закладу :  Снов’янська гімназія на Снов’янська початкова школа.

Термін – липень- серпень 2026 року.

1. Зміна типу навчального закладу : Брусилівська гімназія на Брусилівська початкова школа.

Термін – липень- серпень 2026 року.

Пояснювальна записка до

«Плану

оптимізації мережі закладів освіти Киселівської сільської ради

на 2023-2026 роки»

2023 рік

п. 1.   Виконання вимоги  Закону України « Про повну загальну середню освіту» щодо дошкільного підрозділу,   (частина 4, ст.31 Закону України « Про повну загальну середню освіту»);

п. 2.   Необхідність громадського обговорення зміни тину освітнього закладу у сільській місцевості  терміном не менше 1 року (абзац 2, частини 2, ст.32 Закону України « Про повну загальну середню освіту») та з метою економії коштів освітньої субвенції, підвищення якості профільної освіти в громаді.

2024 рік

п. 1.   Необхідність підвезення учнів 5-9 класів до Киселівського ліцею, підвезення учнів, які проживають у с.с. Петрушині, Малинівці, Терехівці, Товстолісі, Стасях, Новоселівці до закладів освіти громади, підвезення учнів  громади, що здобувають профільну освіту до  відповідного ліцею;

2025 рік

п. 1.   Виконання вимоги  Закону України « Про повну загальну середню освіту» щодо функціонування ліцею  ( абзац 6, частина 1, ст.32 Закону України « Про повну загальну середню освіту»)

2026 рік

п. 1. та п. 2.                  Зміна типу Брусилівської  та Снов’янської гімназій  на  відповідно  Брусилівську та Снов’янську початкові школи продиктована насамперед  з метою підвищення якості освіти учнів 5-9 класів, оскільки у відповідних закладах мала наповнюваність класів, інколи  аж до 3-4 учнів, коли клас взагалі не відкривається як такий, а учні навчаються індивідуально, та з міркувань економії бюджетних коштів  громади і  коштів державної освітньої субвенції.

План оптимізації орієнтовний, деякі пункти можуть бути скореговані як за термінами виконання, так і за змістом.

На сьогодні важко прогнозувати можливі зміни до законодавства України щодо функціонування ліцеїв, бажання учнів та їх батьків, які проживають у с.с. Петрушині, Малинівці, Терехівці, Товстолісі, Стасях відвідувати не Халявинський заклад загальної середньої освіти, а відповідні заклади Киселівської громади тощо.

Необхідною умовою  зміни типу  Брусилівської та Снов’янської гімназій є наявність не менше двох шкільних автобусів.

Також виникне проблема щодо працевлаштування вчителів названих закладів освіти.