УВАГА!!! прийомним сім`ям, дитячим будинкам сімейного типу, сімейним  опікунам, піклувальникам.

Дата: 20.06.2022 15:12

УВАГА!!!

Про захист прав дітей за кордоном

Департаментом з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби України (далі - Департамент) спрямований лист від 14.06.2022 № 0000-0201-0/10139 з вимогою довести до відома прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників, які у зв’язку з введенням на території України воєнного стану виїхали та перебувають за кордоном і стикаються з різними обставинами, труднощами, проблемними ситуаціями наступну інформацію.

Відповідно до абзацу 15 пункту 2-3 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, після прибуття на місце тимчасового перебування за межами України кожна прийомна сім, дитячий будинок сімейного типу, сім’я опікунів, піклувальників, зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.

За можливості повідомте нас про своє місце знаходження!

У разі виникнення у вищезазначених сім’ях випадків, порушення прав дітей (жорстоке поводження), відібрання дітей у прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів-піклувальників, та інших обставин, їм потрібно негайно звернутись до консульської установи України в країні перебування, а також повідомити службу у справах дітей за місцем функціонування сім’ї на території України або службу у справах дітей обласної державної адміністрації.

Служба у справах дітей обласної державної адміністрації, у свою чергу терміново інформує Департамент про такі випадки.

Окрім того, Департамент наголошує на необхідності:

- тримання на постійному контролі питання забезпечення прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих у сім’ї, які перемістилися за межі України;

- забезпечення оперативного контролю щодо постановки на тимчасовий консульський облік прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників, які перебувають за кордоном.