Киселівська громада

Чернігівська область, Чернігівський район

Державна служба зайнятості інформує

Дата: 24.01.2022 08:56
Кількість переглядів: 918

Фото без опису

Скажемо разом «НІ» дискримінації!

 

З 8 січня 2022 року на законодавчому рівні посилено відповідальність за обмеження віку та статі кандидатів на вакансію.

Протидія дискримінації за ознакою статі є одним із зобов’язань України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок, відповідні положення передбачені також Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом, Стратегією гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки та Глобальними цілями сталого розвитку ООН.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» в  оголошеннях (рекламі) про вакансії забороняється зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі. Також заборонено висувати вимоги, що віддають перевагу одній зі статей, та вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.

З 8 січня 2022 року набули чинності зміни до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статті. Головна мета прийнятих змін – протидія дискримінації за ознакою статі у сфері реклами, захист прав споживачів реклами та посилення відповідальності за порушення його вимог.

Так, у разі порушення встановлених державою вимог під час розміщення реклами про вакансію рекламодавець сплачуватиме до державного бюджету штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення (з 08.01.2022 — 65 000 грн.).

Штрафуватиме порушників Державна служба з питань праці. Роботодавці, що не дотримуються вимог закону, повинні будуть сплатити накладений штраф протягом 15 календарних днів з дня вручення документа від Держпраці. Якщо штраф не буде своєчасно сплачено або оскаржено, його стягнуть через суд.

До речі, в службі зайнятості-найбільша база легальної роботи в межах країни, яка оновлюється щодня. Ознайомитися з актуальними вакансіями можна онлайн на сайті державної служби зайнятості за посиланням:http://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

За інформацією Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості

 

Чим загрожує зловживання статусом безробітного?

Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних.

Дуже часто подібні епізоди спричинені недостатньою правовою обізнаністю. Служба зайнятості надає певні роз’яснення щодо того, що є порушенням законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття і як можна уникнути небажаних ситуацій. Нагадуємо, що метою Служби є сприяння легальному трудовому найму: як тільки клієнти отримують можливість офіційно працевлаштуватись, то одразу повинні сповістити про це Службу.

 Обмеження

У заяві про надання статусу безробітного всім, хто його отримує, слід підтвердити ознайомлення з правами та обов’язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних даних та документів, які подаються до служби зайнятості, та на підставі яких приймається рішення про надання статусу безробітного та призначення матеріального забезпечення, а також надання соціальних послуг, визначених Законами України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:

  •  працевлаштування;

  •  укладання цивільної угоди про виконання роботи / надання послуг;

  •  започаткування власної справи.

Пам’ятайте, що отримання доходу або реєстрація ФОП буде підставою віднесення вас до зайнятого населення. Якщо безробітним буде укладено договір цивільно-правового характеру або трудовий договір, то він має повідомити центр зайнятості про цей факт. Відповідно до статті 44 Закону України «Про зайнятість населення», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних і документів покладається на безробітного. 

 Наслідки (санкції) 

1.Скорочення тривалості виплат. Тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (зокрема, за межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю (п. 4 ч. 5 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).

2.Стягнення неправомірно виплачених коштів. Працівники державної служби зайнятості вправі звернутися з позовом до суду про стягнення коштів, отриманих без належної правової підстави. Як правило, інформація про виконання робіт за винагороду надходить від органів Пенсійного фонду України; статус підприємця підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Слід також пам’ятати про набрання чинності 21 грудня 2019 року Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який розширює можливості щодо встановлення дійсного майнового стану та фактів отримання доходу за здійснення тієї чи іншої діяльності. Ухвалюючи рішення про стягнення незаконно отриманої допомоги, суди також стягують судовий збір.

3.Кримінальна відповідальність. За певних обставин, отримувачі допомоги по безробіттю, які мають додатковий дохід і приховують цей факт, можуть понести кримінальну відповідальність. Наприклад, їх дії, відповідно до наявної судової практики, кваліфікуються за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) - карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років (ч. 1 ст. 190 ККУ).

 За яких умов можна працювати і при цьому отримувати допомогу по безробіттю?

1.Виконання громадських робіт (з особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів, строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця, вказано у ч. 4 ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення»).

2.Отримання допомоги по частковому безробіттю (допомога по частковому безробіттю надається центрами зайнятості застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин, зазначається у ч. 1 ст. 47 Закону України «Про зайнятість населення»).

3.Робота на виборах (виконання робіт, пов’язаних з підготовкою і проведенням місцевих виборів, виборів депутатів та Президента України, особами, визнаними у встановленому порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів допомоги, передбачають статті 92, 149, 212 Виборчого кодексу України).

Зі свого боку державна служба зайнятості створює всі умови для того, щоб громадяни могли забезпечити себе гідною й легальною роботою.

 

За інформацією Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості

 

 

Які дії повинен здійснити керівник підприємства, установи чи організації при вивільненні працівників?

Пропонуємо алгоритм основних кроків роботодавця, який планує звільнення працівників у зв’язку зі скороченням штату:

• затвердити новий штатний розпис, до якого не вносяться посади, які скорочуються;

• письмово попередити кожного працівника, посада якого скорочуються, про наступне вивільнення не пізніше ніж за два місяці;

• одночасно з попередженням про вивільнення запропонувати працівнику іншу роботу на тому ж підприємстві;

• повідомити Державну службу зайнятості про масове вивільнення працівників, за формою звітності № 4-ПН;

• отримати згоду профспілкового органу на звільнення тих працівників, які є членами профспілки;

• у разі прийняття рішення про фактичне вивільнення працівників, після закінчення двомісячного попереджувального строку, видати наказ про звільнення працівників;

• у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку, копію наказу про звільнення з роботи і провести з ним розрахунок у встановлені законом строки.

За більш детальними роз'ясненнями і консультаціями радимо звертатися до Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, яка розташована за адресою: м. Чернігів ,вул. Шевченка, 95 Б.

 

Знайти потрібну людину тут і зараз, або як розмістити вакансію на сайті служби зайнятості?

Ви можете створити вакансію власноруч у персональному кабінеті або скористатися послугами консультанта роботодавцями, звернувшись до центру зайнятості.

Для більш якісного підбору претендентів та швидкого укомплектування вакансій, подайте їх через заповнення форми 3-ПН.

Вакансії можуть бути створені роботодавцем через електронний кабінет, інтегрований в Єдину інформаційно-аналітичну систему Державної служби зайнятості, пункт меню «Взаємодія з службою зайнятості», розділ «3-ПН».  

Такі можливості доступні лише для користувачів, які зареєструвалися особисто в центрах зайнятості

Керувати такими вакансіями безпосередньо з персонального кабінету на вебсайті ви не можете. Для внесення змін до вакансії потрібно звернутися до Вашого особистого консультанта роботодавця в центрі зайнятості.

Перевага такого способу подання вакансії: кваліфікований підбір затребуваних працівників здійснюють фахівці служби зайнятості.

Другий спосіб подання вакансії через кабінет роботодавця у розділі «Мої вакансії».

Щоб створити вакансію у персональному кабінеті роботодавця увійдіть до пункту меню «Мої вакансії» та натисніть кнопку «Створити вакансію». Зверніть увагу, у цьому розділі Ви можете ознайомитися з Інструкцією з розміщення вакансій на вебсайті Державної служби зайнятості.

У відкритій картці вакансій необхідно заповнити поля інформаційних блоків. Кожен блок має кнопку «ОК», після натискання якої зберігається зазначена інформація. Внесена інформація може бути відредагована.

Заповніть поля: посада, заробітна плата, місце проведення робіт, а також завдання та обов’язки, надайте за потреби коментарі, заповніть поля блоків «Опис вакансії» та «Вимоги до кандидата».

Після заповнення картки вакансії, натисніть кнопку «Зберегти», загальну для картки вакансії.

Як опублікувати вакансію?

Опублікувати можна ті вакансії, які знаходяться у стані «Проєкт». Увійдіть до картки такої вакансії та натисніть кнопку «Опублікувати». Перед опублікуванням перевірте контактну інформацію: фактичну адресу, телефон, електронну адресу.

Усі вакансії до їх публікації перевіряються модератором вебсайту та стають загальнодоступними для користувачів після проходження перевірки на коректність вмісту. Модератор має право відхилити публікацію вакансій при наявності зауважень до вмісту та ознак, що носять дискримінаційний характер.

Якщо вакансію опубліковано, але потрібно тимчасово припинити доступ до неї відвідувачам вебсайту, скористайтеся функцією «Зняти з публікації» з картки вакансії. Вакансія стане недоступною для перегляду іншими користувачами. Для видалення вакансії скористайтесь функцією «Видалити» з картки вакансії. Видалення можливе для всіх створених вами вакансій, крім тих, що очікують публікації. Відновити вакансію після видалення неможливо

За більш детальними роз'ясненнями і консультаціями радимо звертатися до фахівців Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за телефонами: (0462) 60-64-35, (0462) 60-64-36


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь