ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

Дата: 12.01.2022 12:05

Пенсійні перерахунки з 1 січня: кому і на скільки

Як повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області, з 01 січня 2022 року:

Проведено перерахунки пенсій у зв’язку з втратою годувальника

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2021 №1052 внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2020 № 674 щодо проведення з 01 січня 2022 року перерахунків пенсій у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до частини четвертої статті 41 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

З  01 січня ц.р мінімальний розмір пенсійної виплати кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловікові) незалежно від наявності інших членів сім’ї загиблого, померлого (такого, що пропав безвісти), який брав безпосередню участь в антитерористичній операції у зоні АТО/ООС, встановлено на рівні 7800 гривень. Розмір пенсії підвищено по 125 пенсійних справах. Середній розмір підвищення склав 1470,59 грн.

Підвищено мінімальні пенсійні виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які отримали інвалідність

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1307 від 09.12.2021 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 і від 26.09.2012 № 886” з 01 січня 2022 року проведено перерахунки пенсій по інвалідності осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, стосовно яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, а також пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа.

У разі доцільності, пенсії обчислено виходячи із заробітної плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2021 року, обчисленої за формулою, встановленою пунктом 9-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.

Розмір пенсії підвищено для 406 осіб. Середній розмір підвищення склав 2677,15 грн.

Після визначення показника середньої заробітної плати за 2021 рік та середньомісячного коефіцієнта заробітної плати станом на 01.01.2022, у разі доцільності, буде проведено відповідний перерахунок пенсій.

Громадянки України, яким 2022-го виповниться 60 років, одержать доплату до пенсійної виплати

Упродовж останніх 10 років відбувалося поступове підвищення пенсійного віку для жінок. 2021-го воно було завершено зі встановленням 60-річного віку виходу на пенсію. У зв’язку із цим держава виплачує жінкам компенсаційні виплати. Іх передбачено в урядовій постанові № 963, у які зазначено, що жінкам, які народилися в період із 1 січня по 31 грудня 1962 року, до пенсії за віком, обчисленої за загальним законом, встановлюється щомісячне підвищення у розмірі 9% за умови, що до цього їм не призначали будь-яку іншу пенсію

Важливо

Січневі перерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі. Пенсії виплачуватимуться пенсіонерам у визначену дату, починаючи з 4 січня.