Набула чинності 30 стаття Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Дата: 17.01.2021 06:44

З 16 січня вступили в дію норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ратифікованого рішенням Верховної Ради 25 квітня 2019 року. Президент України підписав його 15 травня того ж року.

Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" передбачено, що всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів українською мовою.

Зміни поширюються на:

• підприємства, установи та організації всіх форм власності;

• фізичних осіб - підприємців;

• інші суб'єкти господарювання, що обслуговують споживачів;

• інтернет-магазини

Виробників та продавців в Україні зобов'язують надавати споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Але така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

При цьому на прохання клієнта надавач послуг чи продавець можуть здійснити обслуговування іншою мовою.